Sport

Njëri prej dy kampionëve të fundit të Evropës do të mbetet jashtë Botërorit “Katari 2022”

 

Kampionia në fuqi e Evropës, Italia, dhe Portugalia e Cristiano Ronaldos mund të përballen për një vend në Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Shorti i plejofit për kualifikim në Botëror nga zona evropiane u tërhoq të premten. Italia e Portugalia janë në një rrugë, përkatësisht në një grup. Kjo do të thotë se njëra prej dy kampioneve të fundit të Evropës do ta humbasë turneun e vitit të ardhshëm që mbahet në Katar.