Sport

Belenensesi luajti me nëntë lojtarë ndaj Benficas, në pjesën e dytë mbeti vetëm me gjashtë

 

Ndeshja mes Belenensesit dhe Benficas u detyrua të anulohej në fillim të pjesës së dytë mbrëmë sepse vendasit kishin vetëm gjashtë lojtarë në fushë. Ata fillimisht u detyruan ta fillonin ndeshjen me vetëm nëntë lojtarë, mes tyre edhe një portier që luajti si lojtar.

Shpërthimi i COVID-19 kishte lënë Belenensesin me 17 lojtarë të padisponueshëm dhe u detyruan të futeshin në fushë me nëntë lojtarë. Pjesa e parë përfundoi 7:0 në të mirë të Benficas.