Sport

Shkëlqimi i pritur i Arbnor Mujës te Drita

 

Me dy gola të Arbnor Mujës dhe nga një të Ilir Blakçorit e Ardit Tahirit, Drita e ka mposhtur Dukagjinin me rezultatin e thellë 4:0. Kjo ndeshje u zhvillua të hënën në stadiumin e qytetit në Gjilan dhe ishte e fundit e javës së 16-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Për Arbnor Mujën, që është kthyer nga lëndimi javën që shkoi, ishte hera e parë që shënoi me fanellën e Dritës. Për golat e tij është pritur gjatë në kampin gjilanas. Ai ishte prej përforcimeve më të mëdha të Dritës dhe në verë ishte shquar me paraqitje.