Sport

Solomon, i gatshëm që me gola ta ndihmojë Ballkanin të shpallet kampion

 

Prej katër fitoreve në gjashtë ndeshjet e fundit të Ballkanit në Superligë, tri i ka siguruar sulmuesi nga Nigeria, Theophilus Solomon, me golat që i ka shënuar.

Ballkani është kthyer në pozitën e parë në tabelë falë golit të vetëm që Solomon e shënoi ndaj skuadrës së Feronikelit, të dielën. Aktualisht Ballkani i ka 30 pikë, një më shumë se Gjilani që zë vendin e dytë dhe dy më shumë se Drita që renditet e treta.