Sport

Messi i thotë Lewandowskit: Shpresoj të marrësh Topin e Artë për vitin 2020

 

Bota e futbollit është e ndarë për atë nëse Lionel Messi ka merituar Topin e Artë para Robert Lewandowskit. Messi u shpall të hënën më i miri, ndërsa Lewandowski u rendit i dyti për vitin 2021.

Topi i Artë nuk është ndarë vjet për shkak të pandemisë, ndërkohë që Lewa ishte favorit i madh për trofeun e çmuar. Messi shpreson se France Football do të ndryshojë vendimin dhe do ta ndajë çmimin për vitin 2020.