Sport

Kroos thotë se Ronaldo ishte më i mirë se Messi, por “Topin e Artë” e ka merituar Benzema

 

Mesfushori gjerman Toni Kroos e ka vënë në dyshim vendimin për t’ia dhënë “Topin e Artë” Lionel Messit dhe beson se këtë trofe e ka merituar Karim Benzema më shumë se argjentinasi. Madje, Kroos ka insistuar se “Topin e Artë” i shtati për Messin në karrierë ishte “plotësisht i pamerituar” dhe ka thënë se edhe Cristiano Ronaldo ishte dukshëm lojtar më i mirë këtë vit sesa Messi.

Messi të hënën mbrëma në një ceremoni gala të mbajtur në Paris e fitoi “Topin e Artë” duke e lënë pas vetes Robert Lewandowskin e Jorginhon.