Sport

Ancelotti thotë se Benzema nuk është aspak i mërzitur që nuk e fitoi “Topin e Artë”

 

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se sulmuesi Karim Benzema aspak nuk është i mërzitur që nuk e fitoi “Topin e Artë” për këtë vit.

Lionel Messi, i cili para fillimit të këtij sezoni iu bashkua Paris Saint-Germainit, e fitoi këtë çmim për herën e shtatë në karrierë. Messi e udhëhoqi Argjentinën drejt triumfit në Copa America dhe gjatë këtij viti shënoi në total 40 gola, përfshirë 28 për skuadrën e Barcelonës.