Sport

Ndërpritet ndeshja e grupit të Kosovës në të cilën Norvegjia udhëheq 9:0

 

Futbollistet e Norvegjisë ishin duke udhëhequr 9:0, në momentin kur u vendos që të ndërpritet ndeshja ndaj Armenisë.

Armenia e Norvegjia po përballeshin në Jerevan të martën pasdite, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2023. Norvegjia ka dominuar plotësisht ndaj Armenisë dhe deri në minutën e 69-të ka shënuar plot nëntë gola. Më pas ndeshja u ndërpre për shkak të mjegullës së dendur.