Sport

Tucheli e dëshiron Chiesan te Chelsea

 

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, është admirues i futbollistit të Juventusit, Federico Chiesa, shkruan mediat italiane.

Raportohet se trajneri gjerman e dëshiron Chiesan në skuadër për sezonin tjetër dhe këtë ua ka bërë me dije drejtuesve të klubit. Bëhet e ditur se Juventusi nuk është i gatshëm të shesë yjet e skuadrës. Megjithatë, Chisesas dhe disa lojtarëve të tjerë të Juventusit, mund të largohen nga klubi nëse nuk sigurohet Liga e Kampionëve për edicionin tjetër.