Sport

Rashani mungon edhe ndaj Montpellierit

 

Skuadra e Clermontit do të jetë pa sulmuesin e krahut, kosovarin Elbasan Rashani për ndeshjen e radhës.

Mediumet franceze kanë raportuar të premten, se Rashani nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë Clermontin edhe në ndeshjen në udhëtim ndaj Montpellierit, që luhet të dielën dhe i takon xhiros së 17 në Ligue 1.