Sport

Xavi: Messi e meritoi Topin e Artë

 

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka folur rreth çmimit të Topit të Artë. Tekniku spanjoll e ka uruar Lionel Messin që e fitoi për herën e shtatë në karrierë këtë çmim, duke thënë se argjentinasi e ka merituar plotësisht.

“Fitorja e Messit është drejtësia e futbollit. Ne gjithashtu mund të mendojmë se të tjerët mund ta meritojnë atë, por në momentin që ata hapin zarfin dhe thonë se Messi e fitoi atë, atëherë është e drejtë”, deklaroi Xavi.