Sport

Derbi luhet të shtunën ndërmjet Romës e Interit

 

Vazhdon gara e fortë në vikend në elitën e futbollit italian dhe kryendeshja do të luhet në kryeqytet.

Roma do të jetë nikoqire e skuadrës kampione në fuqi të Italisë, Interit.