Sport

Jupa: Dëshmuam që Besa është skuadër evropiane

 

Te skuadra kosovare e hendbollit, Besa Famgas, kanë mbetur të dëshpëruar për humbjen nga skuadra rumune, Potaissa Turda.

Të dielën mbrëma në Turda të Rumanisë, Besa pësoi me rezultatin 29:26 dhe kështu u eliminua në raundin e tretë të Kupës Evropiane. Në Pejë, një javë më parë, Besa kishte fituar me shifrat 30:28.