Sport

Vojvoda i plotë në barazimin e Torinos

 

Mërgim Vojvoda ka luajtur gjatë tërë ndeshjen te Torino që barazoi në udhëtim ndaj Cagliarit me rezultatin 1:1.

Kjo ndeshje u zhvillua të hënën dhe i takoi javës së 16-të të Serie A italiane. Për 26-vjeçarin e Kosovës ishte paraqitja e dhjetë ne Serie A, ndërsa një ndeshje ka luajtur edhe në Kupë. Te Torino në stol ishte portieri i Shqipërisë, Etrit Berisha.