Sport

PSG-ja mund t’i largojë shtatë futbollistë

Foto: Ilustrim
 

Paris Saint-Germaini mund të largojë së paku shtatë futbollistë. Mediat franceze kanë bërë të ditur se drejtuesit e klubit parisienë do të shesin disa prej lojtarëve për të krijuar një buxhet për të përforcuar skuadrën për sezonin tjetër.

Lojtari i parë që do të largohet është sulmuesi Mauro Icardi. Përveç Icardit në listën e klubit për t’u larguar janë edhe Abdou Diallo, Kilo Kehrer, Lavyin Kurzaëa , Rafinha dhe Paredes .