Sport

Ruediger një hap larg Realit

 

Qendërmbrojtësi Antonio Ruediger pritet të jetë përforcimi i parë i skuadrës së Real Madridit për sezonin e ardhshëm.

Mediumet e huaja, kanë raportuar të mërkurën se Ruediger në parim ka arritur marrëveshje me Realin dhe në janar do të firmos parakontratë, përpara se t’i bashkohet në fund të sezonit si lojtar i lirë.