Sport

Ajaxi nis negociatat për Bergwijnin

 

Skuadra e Ajaxit ka nisur negociatat me Tottenhamin për sulmuesin e krahut, Steven Bergwijn kanë raportuar të mërkurën mediumet britanike.

Ajaxi po synon ta transferojë Bergwijnin në afatin kalimtar të janarit dhe për kartonin e tij, ka ofruar rreth 25 milionë euro.