Sport

Paqarada ëndërron rikthimin në Bundesligë dhe te Kosova

 

Skuadra e St. Paulit nuk e kishte synim kthimin në Bundesligën e Gjermanisë sezonin tjetër. Por, rezultatet e këtij sezoni vjeshtor në Bundesligën 2 kanë bërë që të ndryshojnë objektivat, pra të synohet rikthimi në elitën e futbollit gjerman. E rikthimin në Bundesligë me St. Paulin po e synon edhe mbrojtësi i krahut të majtë, Leart Paqarada, i cili ka luajtur rol të rëndësishëm te St. Pauli këtë edicion. St. Pauli është lider në Bundesligë, 2 pas 16 ndeshjeve të zhvilluara. Kryeson në tabelë me 35 pikë të mbledhura, gjashtë më shumë se përcjellësi i parë, Darmstadti.

“Fakti është se kur je lart, dëshiron të vazhdosh të luash një rol të rëndësishëm”, ka thënë mbrojtësi 27-vjeçar për gazetën e madhe gjermane “Bild”. “Ndihem mirë. Trupi po e përballon mjaft mirë ritmin. Gjunjët dhe ijët gjithashtu po ecin mjaft mirë”.