Sport

Rrahmani i gatshëm për ndeshjen e veçantë

 

Amir Rrahmani e ka pranuar se situata e tij te Napoli ka ndryshuar nën urdhrat e trajnerit Luciano Spalletti. Ai ka nënvizuar se lojtarët “ndjejnë më shumë përgjegjësi” para takimit vendimtar kundër Leicester Cityt në Evropë.

Kapiteni dhe reprezentuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Rrahmani, ka folur për ndeshjen e gjashtë dhe të fundit në Ligën e Evropës që zhvillohet të enjten. Napolit i duhet fitorja patjetër në mënyrë që ta sigurojë kalimin në fazën tjetër të garës.