Sport

Lille fiton ndaj Wolfsburgut dhe kualifikohet tutje

 

Kampioni në fuqi i Francës, Lille e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Championsit në xhiron e fundit të fazës së grupeve.

Lille ka triumfuar 3:1 në udhëtim ndaj Wolfsburgut, fitore kjo që i ka siguruar vendin e parë në Grupin G me 11 pikë të grumbulluara. Burak Yilmaz (11’), Jonathan David (72’) Angel Gome