Sport

Vangjeli: Nuk pendohem që iu bashkova Prishtinës

 

Transferimi i ish-futbollistit të Shqipërisë, Kristi Vangjeli, në korrik të këtij viti u vlerësua si transferim i madh nga kampionia në fuqi e Superligës së Kosovës, Prishtina. Edhe vetë Vangjeli pati plane të mëdha me fanellën e Prishtinës. Pati thënë se mosha e tij nuk do të ndikojë në përmbushjen e pritjeve që në klub i kishin për të. Madje, pati shtuar se synimi i tij është ta ndihmojë Prishtinën në mbrojtjen e titullit të kampionit.

“Besoj se jam dhe ndihem ashtu sikur verëra, sa më e vjetër aq më e mirë. Shpresoj këtë ta tregoj në fushë dhe mos t’ia lë asnjë tifozi apo analisti për të ma përmendur moshën time”, pati thënë Vangjeli në prezantimin e tij te Prishtina më datën 17 korrik për faqen zyrtare të klubit.