Sport

Trippier i etur të kthehet në Premier League

 

Kieran Trippier është i etur për një rikthim në Premier League, kanë njoftuar mediume të ndryshme në Angli. Raportohet se futbollisti anglez kërkon largimin nga Atletico Madrid për t’u transferuar te ndonjë skuadër elitare e Anglisë.

Interesim për 31-vjeçarin e krahut të djathtë kanë shprehur Manchester United dhe Newcastle.