Sport

Reali në vikend mund të bëjë hap të madh drejt titullit

 

Carlo Ancelotti ka theksuar se Real Madridi ende nuk e ka fituar titullin, por një fitore e mundshme të dielën në orën 21:00 kundër Atletico Madridit në xhiron e 17-të, mund ta afrojë shumë drejt këtij qëllimi.

Reali ka 10 pikë më shumë se Atletico para derbit të Madridit që luhet në “Santiago Bernabeu”, dhe distanca e pikëve mund të rritet edhe më shumë.