Sport

Dardan Berisha votohet si më i miri i stinorit vjeshtor nga tifozët

 

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për herë të parë vendosi që të shpallë “basketbollistin më të mirë të zgjedhur nga tifozët” për stinorin vjeshtor në Superligë.

Veç Berishës, basketbollistët e nominuar ishin Drilon Hajrizi (Trepça), Erjon Kastrati (Golden Eagle Ylli), Ivan Koljeviq (Prizreni 16) dhe Julien Lewis (Bashkimi).