1 perditesime
16:16

Balliu ia siguron një pikë Vallecanos

Futbollisti shqiptar Ivan Balliu ia ka siguruar një pikë skuadrës së Rayo Vallecanos në ndeshjen kundër Real Betisit, të luajtur të dielën në kuadër të xhiros së 20 në La Liga.

Balliu shënoi golin e barazimit në minutën e 70-të, i cili ishte i pari për të këtë sezon në kampionatin spanjoll në 19 ndeshje të luajtura.

Balliu ishte titullar dhe u aktivizua gjatë tërë ndeshjes te Vallecano, që me këtë barazim është ngritur në kuotën e 31 pikëve, tri më pak se Betisi që është i treti në tabelë.

15:37

Balliu realizon gol në La Liga

Futbollisti shqiptar Ivan Balliu ka realizuar gol në La Liga spanjolle.

Balliu ka shënuar për Rayo Vallecanon, që po barazon 1:1 me Real Betisin.

Ai realizoi në minutën e 70-të të ndeshjes. Balliu i ka luajtur dy ndeshje me Shqipërinë.