Sport

Refuzoi vaksinimin, Xhaka infektohet sërish me koronavirus

 

Granit Xhaka dhe Folrin Balogun kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Kjo është bërë e ditur nga klubi i Arsenalit, derisa për Xhakën është hera e dytë që rezulton pozitiv.

Mesfushori është futbollisti i vetëm që ka kundërshtuar vaksinimin te Zvicra, me ç’rast kishtë bërë bujë të madhe brenda e jashtë kampit zviceran.