Sport

Arteta insiston se lojtarët e nivelit botëror duan t’i bashkohen Arsenalit

Foto: AP
 

rajneri Mikel Arteta është i bindur se Arsenali ende mund të tërheqë lojtarët më të mirë në botë, pavarësisht vështirësive që ka pasur në vitet e fundit, ndërsa thashethemet vazhdojnë për një lëvizje për sulmuesin e Fiorentinas, Dusan Vllahoviqin.

“Topçinjtë”, të cilët udhëtojnë në Liverpool të enjten për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Ligës, renditen në pozitën e katërt në Premier League dhe synim e kanë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve pas një mungese prej pesë sezonesh në garën më elitare të Evropës.