Sport

Drita firmos kontrata profesionale me dy talentë

 

Nënkampionia në fuqi e Superligës së Kosovës, Drita ka promovuar dy talentë në ekipin e parë. Skuadra e Dritës të premten ka njoftuar se ka firmosur kontrata profesionale me dy futbollistët e akademisë së saj, Yll Ibrahimin e Dienit Isufin.

Në njoftimin e klubit thuhet se talentet Ibrahimi e Isufi ka gjashtë muaj që janë përfshirë në ekipin e parë dhe kanë bindur stafin e trajnerëve më atë që kanë treguar duke detyruar klubin t’u ofrojë kontrata afatgjate.