Sport

Marquinhos mbetet te PSG-ja

 

Qendërbrojtësi Marquinhos do të mbetet pjesë e Paris Saint-Germainin edhe për disa vite.

Braziliani tashmë është pajtuar me kontratën e re që i është ofruar nga klubi parisien. Me kontratën e re, Marquinhos do të jetë pjesë e Parisit deri në verën e vitit 2026 dhe gjithçka do të bëhet zyrtare brenda këtij muaji.