Sport

Malawi shënon fitoren e parë në Kupën e Afrikës

 

Përfaqësuesja e Malawit ka regjistruar fitoren e parë në Kupën e Afrikës. Në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës së grupeve, Malawi të premten ka triumfuar me rezultatin e ngushtë 2:1 ndaj Zimbabves.

Për Zimbabven, kjo është humbja e dytë rresht dhe zë vendin e fundit në Grupin B pa asnjë pikë ndërsa Malawi është i parafundit me tri pikë të tubuara.