Sport

Guinea Ekuatoriale “shokon” Algjerinë

 

Fituesja në fuqi e Kupës së Afrikës, Algjeria, është befasuar nga Guinea Ekuatoriale të dielën duke u mposhtur me rezultatin 1:0.

Me këtë humbje Algjeria rrezikon kualifikimin tutje dhe mbrojtjen e titullit.