Sport

Marseille dhe Lille ndajnë pikët

Foto: Associated Press/AP
 

Derbi francez ndërmjet Marseilles dhe Lillet nuk ka dhënë fitues. Të dielën në stadiumi “Velodrom”, Marsielle dhe kampioni në fuqi, Lille, luajtën 1:1.

Në epërsi kaluan myasfirët me golin e shënuar nga mbrojtësi, Seven Botman në minutën e 15-të.