Sport

Debutimi i trefishtë i Ramajt

 

“Të dielën Diant Ramaj befasisht bëri debutim të trefishtë. Premiera e papritur ishte e suksesshme dhe të gjithë të përfshirët konfirmojnë vlerësimin”.

Kështu ka shkruar sajti zyrtar i Eintracht Frankfurtit të hënën për portierin kosovar, Diant Ramaj. 20-vjeçari debutoi për Eintrachtin, debutoi në Bundesligë dhe po ashtu në futbollin profesional.