Sport

Franca dërgon Serbinë në shtëpi, Kroacia në raundin kryesor

 

Franca ka mposhtur Serbinë në ndeshjen e fundit të grupit B të Evropianit të hendbollit që po mbahet në Hungari dhe Sllovaki.

Ndeshja e luajtur të hënën mbrëma në Szeged përfundoi me shifrat 29:25 në të mirë të Francës. Francezët kanë dominuar ndeshjen dhe ishin kryesisht në epërsi prej dhjetë golave. Por në fund Serbia është afruar në katër gola.