Sport

Ademi në garë të ngushtë për më të mirin në Kroaci

 

Arijan Ademi ka përfunduar në vendin e katërt pas raundit të parë për lojtarin më të mirë në Kroaci në 50 vitet e fundit.

Në një sondazh të hapur nga gazeta e njohur kroate “Vecernji List”, Ademi ka fituar 5.62 % të votave duke lënë prapa legjendat kroate, Davor Shuker dhe Robert Prosineçkin. Në vendin e parë është Luka Modriq me 52.4 % të votave.