Sport

Tjader Fernandez basketbollist i ri i Pejës

 

KB Peja ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me fundorin Tjader Fernandez. Lojtari i gjatë 178 centimetra është sjellë si përforcim në vend të Erdem Ilterit, që është lënduar dhe do të mungojë së paku tri javë.

Fernandez ka luajtur në ligat më të rëndësishme në Amerikën Latine.