1 perditesime
22:55

Sociedadi eliminon Atletico Madridin nga Kupa e Spanjës

Real Sociedadi e ka eliminuar Atletico Madridin nga Kupa e Spanjës.

Sociedadi ka fituar me rezultatin 2:0 për të kaluar në çerekfinale.

Adnan Januzaj (33’) dhe Alexander Sorloth realizuan golat e fitores dhe të kualifikimit tutje.

Januzaj ishte titullar dhe luajti deri në minutën e 86-të.

21:37

Januzaj shënon kundër Atletico Madridit

Real Sociedadi ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Atletico Madridit, në kuadër të 1/8 së finales së Kupës së Spanjës.

Golin për Sociedadin e ka shënuar Adnan Januzaj në minutën e 33-të.

Januzaj realizoi me kokë pas harkimit të Joseba Zalduas.