Sport

Nigeria dhe Egjipti kalojnë fazën e grupeve

 

Nigeria si lidere dhe Egjipti nga vendi i dytë, janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt të Kupës së Afrikës.

Në ndeshjen e fundit të Grupit D, Nigeria mposhti Guinea Bissaun me rezultatin 2:0.