Sport

Raducanu befasohet nga Koviniq

 

Kampionia në fuqi e turneut “U.S Open”, Emma Raducanu, është mposhtur 2:1 në sete nga tenistja Danka Koviniq, 6:4, 4:6 dhe 6:3, në raundin e dytë të turneut “Australian Open”.

Racuanu ishte befasia e “U.S Open” në shtatorin e vitit të kaluar, pasi triumfoi në garën e dytë të madhe në të cilën mori pjesë.