Sport

Mali i Zi shokon Kroacinë në Evropianin e hendbollit

 

Mali i Zi ka shkaktuar befasi të madhe në Kampionatin Evropian të hendbollit. Në ndeshjen e parë të raundit kryesor, Mali i Zi e mposhti Kroacinë me rezultatin bindës, 32:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:9 për kroatët.

Mali i Zi për herë të parë po luan në fazën kryesore të Evropianit (Main Round), ndërsa menjëherë arriti fitore të madhe. Branko Vujoviq dhe Milosh Vujoviq shënuan nga 7 gola për Malin e Zi në ndeshjen e së enjtes. Shtatë gola te Kroacia i kishte Ivan Çupiq.