Sport

Ish-selektori i Kosovës pritet ta marrë drejtimin e Kroacisë

 

Ish-përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Damir Mullaomeroviq, do të jetë në krye të Përfaqësueses së Kroacisë.

Mediumet kroate kanë njoftuar të enjten se marrëveshja mes Mullaomeroviqit dhe krerëve të Federatës së Basketbollit të Kroacisë tashmë është arritur, kurse do të bëhet zyrtare brenda kësaj jave. Mullaomeroviq në postin e përzgjedhësit do ta zëvendësojë Velko Mrshiqin, i cili të mërkurën ka shkëputur kontratën me federatën kroate.