Sport

Prishtina prezanton Agim Zekën

 

Kampionia në fuqi e Kosovës në futboll, Prishtina të enjten mbrëma e ka prezantuar sulmuesin, Agim Zeka. Ai te klubi i Prishtinës ka kaluar pas gjashtë muajve të kaluar te Drita. Zeka është shprehur i lumtur për kthimin te Prishtina. Te Prishtina është zhvilluar si futbollist para se të luante për disa klube të ndryshme në Evropë.

“Prishtina është klubi i zemrës dhe jam rikthyer me shumë dëshirë. Prishtina është klubi më i madh në Kosovë dhe është nder për mua të paraqitem për ekipin në këtë vit kur edhe festohet 100 vjetori i themelimit të klubit. Tash e disa ditë kam nisur përgatitjet me ekipin, tashmë jemi në Antalia dhe çdo gjë po shkon shumë mirë. Jemi duke punuar për të qenë të përgatitur maksimalisht për stinorin pranveror. Premtoj edhe atomin e fundit kur të më jepet mundësia për të mirën e skuadrës, Prishtina gjithmonë synon vetëm majat”, ka thënë Zeka për faqen zyrtare të klubit.