Sport

Superliga “n’deti”

 

Si asnjëherë më parë, plot tetë skuadra të Superligës së Kosovës në futboll fazën përgatitore e kryejnë në Antalia të Turqisë.

80 për qind e ekipeve elitare synojnë që përmes motit dhe kushteve të përshtatshme në tokën turke të jenë sa më të gatshme për t’i arritur synimet që kanë në pranverë. Vetëm Drenica dhe Feronikeli nuk kanë shkuar në Turqi.