Sport

Simeone e ka humbur “magjinë” në vitin e dhjetë tek Atletico

 

Ky edicion garash u mendua të jetë rast për Diego Simeonen që ta bëjë Atletico Madridin skuadrën më të mirë në Spanjë dhe ta mbyllë me sukses dekadën si trajner i ekipit.

Derisa Barcelona e humbi Lionel Messin dhe Real Madridi u desh ta zëvendësonte trajnerin Zinedine Zidane, Atletico e forcoi skuadrën për kampionat me rikthimin e Antoine Griezmannit dhe transferoi lojtarët e sulmit, Rodrigo de Paul de Matheus Cunha.