Sport

Mali e Gambia kalojnë tutje nga Grupi F

 

Mali e ka kaluar fazën e grupeve të Kupës së Afrikës. Mali të enjten në mbrëmje triumfoi përballë Mauritanisë me rezultatin 2:0 dhe është kualifikuar tutje pas fitores 2:0.

Me pikët e plota të marra në këtë duel, Mali shkon në fazën nokaut me shtatë pikë nga Grupi F, ndërsa Mauritania eliminohet nga gara, pa marrë asnjë pikë.