Sport

Rangnick flet për situatën e Lingardit

 

Trajneri i Manchester United, Ralf Rangnick, foli për marrëveshjen e mundshme mes Jesse Lingard dhe Newcastle. Sulmuesi i “Djajve të Kuq” është përfolur se ka arritur marrëveshje personale me ekipin nga Premier League.

“Një lojtar i mirë për të cilin Newcastle ka shfaqur interes, por nuk do ta shqetësoja nëse ai qëndron deri në fund të sezonit”, deklaroi Rangnick.