Sport

Barça e Atletico kthejnë vëmendjen për top-katërshe

 

Barcelona e Atletico Madridi do të mundohen ta lënë prapa formën e dobët në javët e fundit dhe tani do ta kthejnë vëmendjen për top-katërshe në La Ligën spanjolle.

Shpresat e Barcelonës për të fituar trofe këtë sezon pësuan dy goditje të mëdha. Barça u mposht nga Real Madridi në Superkupë, ndërsa më pas u eliminua edhe nga Athletic Bilbao në Kupën e Mbretit.