Sport

Insigne e barazon me gola Maradonan

 

Goli i shënuar kundër Salenitanas nga penalltia, e dërgoi Lorenzo Insignen në kuotën e 115 golave me Napolin.

Këtë numër të golave e kishte shënuar edhe legjenda e Napolit dhe futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona.