Sport

Gjuka dhe Rama, më të mirët e vitit 2021 në hendboll

 

Egzon Gjuka dhe Burneta Rama janë shpallur hendbollistët më të mirë për vitin 2021.

Gjuka dhe Rama morën çmimet kryesore në ceremoninë “Laureatët e vitit 2021” në hendbollin kosovar, e cila u organizua të mërkurën nga Federata e Hendbollit e Kosovës (FHK).