Sport

PSG-ja kërkon skuadër për Icardin

 

Roma është skuadra e radhës që ka shprehur interesim për Mauro Icardin. Sulmuesi argjentinas do të largohet nga Paris Saint-Germain pasi trajneri Maurico Pochettino nuk llogarit në shërbimet e tij.

Drejtuesit e klubit italian do të nisin bisedimet me klubin francez për të parë situatën e Icardit. Për shërbimet e argjentinasit interesim ka shprehur edhe Evertoni dhe Newcastel.